Siemię lniane z www.bee.pl to bardzo popularny produkt spożywczy. Charakteryzuje go niezbyt wysoka cena, a także wiele cennych właściwości prozdrowotnych. Niezaprzeczalnym atutem siemienia lnianego jest także to, iż można wykorzystać je w kosmetyce. Z całą pewnością należałoby również zwrócić uwagę na to, iż z dobroczynnych właściwości siemienia może korzystać niemal każdy, bez względu na wiek.

Poznaj cenne właściwości siemienia lnianego

Nie sposób nie zauważyć, iż siemię lniane charakteryzuje się wieloma niezwykłymi właściwościami. Przede wszystkim na uwagę zasługuje to, iż siemię lniane charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika. Z tego też względu usprawnia ono pracę układu trawiennego. Może zadziałać także łagodząco na nasz żołądek, zwłaszcza wtedy gdy borykamy się z niestrawnością, zapaleniem żołądka czy z wrzodami. Na uwagę zasługują także kwasy Omega-3 zawarte w siemieniu lnianym. Ze względu na owe kwasy siemię lniane wykazuje działanie obniżające poziom złego cholesterolu w naszej krwi. Trzeba zaś przyznać, że wiele osób ma z tym problem. Siemię polecane jest także osobom borykającym się z uciążliwą miażdżycą. Znajdzie także zastosowanie w przypadku walki z chorobami skóry. Pomocne w leczeniu trądziku, zarówno tego pospolitego jak i tego różowatego. Siemieniu lnianemu nie sposób odmówić również bogatej zawartości minerałów. Przede wszystkim jest ono bogate w magnez, wapń, a także w cynk oraz żelazo. Składniki te wykazują niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychofizyczne.

Dowiedz się jak możesz wykorzystać siemię lniane

Nie da się ukryć, iż siemię lniane nadaje się do naprawdę wszechstronnego wykorzystania. Przede wszystkim możemy przygotować z niego żel. W tym celu wystarczy pogotować całe nasiona lnu przez mniej więcej piętnaście minut. Po upływie tego czasu kisiel lniany można wypić. Najlepiej byłoby to zrobić wówczas, gdy żel lniany jest chłodny. Można również spożywać całe ziarna lnu. Warto wykorzystać je do posypania smakowitych sałatek, zarówno tych warzywnych jak i owocowych. Bez wątpienia możemy dodawać je również do jogurtu, a następnie zjeść go z owocami oraz orzeszkami. Jeżeli chcemy, aby len był wysokiej jakości, warto byłoby zakupić go w sklepie z ekologicznymi produktami spożywczymi. Pamiętajmy, że możemy postawić na zakup tradycyjnego siemienia lnianego, a także na zakup złocistego siemienia lnianego. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj siemienia charakteryzuje się cennymi właściwościami prozdrowotnymi. Jeżeli chcemy zaś wykorzystać siemię zewnętrznie, warto pomyśleć o masce na twarz i na włosy.

Zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com